Veľké zmeny na serveri, nový creative svet!

Vážený hráči, milý admini, pripravujeme veľké zmeny na serveri a to kompletne novú mapu creative zo super systémom proti griefu. Ako iste poznáte, naša stará mapa je prepchatá rozbitými budovami alebo dierami, nájdete tam aj pekné stavby no každý si musí sám dať rezidenciu a to môže byť problémom pre menej skúsených hráčov. Takisto sa na mape ťažko orientuje, keďže teleport do rezidencie je zakázaný a mapa je rozlohou druhá najväčšia po classic svete.

Tieto problémy rieši nový generátor sveta, nazvaný Pozemky resp. Parcely. Na krásne vygenerovanej mape sa nachádzajú veľké pozemky s rozlohou približne 55×55 kociek, ktoré sú ohradené chodníkmi. Všetko je chránené takže riziko griefu je minimálne, takisto znalosť hráčov. Stačí si nájsť nejakú voľnú parcelu a zadať jeden príkaz. Keď sa vám nechce hľadať, môžete využiť automatické pridelenie. Ďalšia výhoda spočíva v tom, že parcely sú spoplatnené za minimálny poplatok. Toto sa môže zdať niekomu ako nevýhoda, ale predstavte si že nejaký hráč príde na server a obsadí 50 parciel úmyselne. Je to dobrá ochrana a za pár minút  práce si môžete zarobiť aj na 3 parcely naraz.

Plánovaný dátum zmeny: 5.2.2013 približný čas: 17:00. Už to beží od 17:20!!

Základné príkazy:

Po pripojení sa do creative sveta stačí nájsť voľný pozemok a napísať “/plotme kupit“. V prípade že sa vám nechce hľadať napíšte “/plotme auto“, tým dostanete najbližšiu voľnú parcelu. Pre teleportovanie sa na svoj pozemok slúži príkaz “/plotme domov:číslovašejparcely“. Číslo parcely začína zvyčajne 1 od vašej prvej vytvorenej parcely, takže druhá vytvorená bude v tvare /plotme domov:2 atď…. Napísaním “/plotme list” sa vám vypíšu údaje o vašich pozemkoch. Ak ste sa rozhodli opustiť parcelu vykonáte to s príkazom “/plotme opustit“. Potom sa stane opäť voľná.

Rozšírené príkazy:

Pre pridanie hráča do vašej parcely napíšte “/plotme pridate nickHraca” a pre odobratie povolení napíšte “/plotme odstranit nickHraca“. Pre zoznam biomov (napríklad púšť, džungľa alebo tundra) napíšte “/plotme biomelist“. Keď sa rozhodnete zmeniť biom stačí napísať “/plotme biome nazovBiomu“, pozor, názov musí byť rovnaký aký je uvedený na zozname biomov! Ak sa vám vaša stavba nepáči alebo chcete začať odznova, jednoducho napíšte “/plotme obnovit” a celá vaša parcela bude obnovená ako bola nazačiatku.

Dúfame, že sa vám zmena bude páčiť a ostanete s nami aj naďalej. Veríme že to zredukuje počet zničených stavieb a že ovládnete všetky príkazy. V prípade problémom píšte priamo v hre, ak niesom prítomný tak napíšte komentár na web. Ak máte vážny problém môžete mi napísať email. S ochranných dôvodov bude stará mapa na serveri ponechaná 2 týždne, potom bude nenávratne vymazaná. Ak by ste si ju chceli zahrať doma, napíšte na email ja vám ju pošlem, ale je to väčší súbor.

Veľké zmeny na serveri, nový creative svet!


  • 0.00 / 5


    5
0 hlasov, 0.00 priem.hodnotenie (0% skóre)

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • Zdieľať na Reddite