Ako začať

Posledná revízia: 05.11.2014 {Redizanj + Revízia prvých dvoch odstavcov, nižné ostanú pre archivačné účely.}

Pre pripojenie na server musíš mať nainštalovanú rovnakú verziu Minecraftu. Server je prístupný aj pre hráčov s nekúpeným účtom. Pre pripojenie na server použite IP adresu nachádzajúcu sa napravo v menu v paneli Servery.

Príchod na RushMine

Pri prvom pripojení na server sa ocitneš na Spawne, ktorý je umiestnený vo svojom vlastnom svete a nachádzajú sa na ňom portály do iných svetov. Jeho jedinou úlohou je premiestniť hráčov do iných svetov pomocou portálov.
Tvojou prvou úlohou je prečítať si na webe pravidlá a vybrať si jeden s portálov do sveta, na ktorom chceš začať hru. Pre začiatočníkov odporúčame svet Medieval, no ak si chcete vyskúšať niečo nové skúste Hardcore Vanilla alebo hocijaký iný svet, napríklad Creative. Svety si môžte ľubovolne meniť, stačí sa premiestniť na Spawn s príkazom /spawn a opäť vstúpiť do portálu.

Užitočné rady

Potrebujete suroviny alebo materiály? Na svete Medieval je možné využiť verejnú tržnicu (/warp trznica) v ktorej si môže každý otvoriť vlastný obchod.
Svet Medieval ponúka tvz. verejné warpy ako napríklad Doly a iné. Použi príkaz “/help” pre informácie o rôznych odvetiach servera.

Zničili vám dom? Vykradli truhlice? Buďte bez obáv, použite príkaz /pr i pre zapnutie tvz. “zistovača (inspector)” ktorý vám zistí kto vás griefol. Pravým kliknutím na informácie o položenom bloku/truhlici, ľavým zasa o chýbajúcom. Po zistení griefu zistovač vypnite opäť s /pr i. Nájdené griefy nahláste členom admin tímu s dostatočnými oprávneniami (Admin, Majiteľ). Členov admin tímu zistíte s príkazom “/team“.

Svety

Poznámka: Informácie s r.2013, najaktuálnejšie informácie nájdete v menu v kolonke Svety na ich samostatných stránkach

Spawn je prvé miesto kam prichádzajú nový hráči. Nachádzajú sa tu portály do všetkých svetov.
Medieval PvP svet je najstarší na RushMine. Prvá dedina, MineVillage bola postavená od základu v survival. Príchodom na Medieval sa dostaneš na námestie, na ktorom nájdeš plno domčekov, farmu, enchantovnu a ďalšie. Na Medievale sa nachádza aj starý spawn, ktorý je opustený už dlhšiu dobu a neodporúčame doňho vstupovať. Viedlo do neho kedysi metro napríklad z džungle alebo s hradu, ale nikto ho nepoužíval a neopravoval čo viedlo k poškodeniu a čiastočnému zasypaniu. Na Medievale sa nachádzajú veci uľahčujúce hru a veci na vyplnenie volného času, tj. Doly, Enchantovnu, MobArenu, Eventy (Skákačka, podkopávačka, PvP atď).
Hardcore je obyčajný svet, v ktorom nenájdete žiadne Doly, ani enchantovnu, ani iné veci zdarma. Jedinou ochranou je LWC, niesu tú Residencie a preto grief trestáme vylúčením zo sveta. Obtiažnosť je nastavená na HARDCORE a príšery sú lepšie ozbrojené, preto buďte obozretný. Ak zomriete, dostanete dočasný ban (LEN na hardcore). Viac info na hlavnej stránke v panely Užitočné info.
– Na Creative svete nájdete parcely na ktorých ste chránený proti griefu a môžete si robiť čo chcete, s creative módom. Na spawne v creative nájdete návod ako začať a príkazy. TIP: Nepridávajte cudzincov do svojho pozemku, administrátori vám nebudú vracať škody.

Prajeme Ti veľa šťastia a úspechov na serveri RushMine 1!

Ako začať


  • 5.00 / 5


    5
4 hlasov, 5.00 priem.hodnotenie (97% skóre)