Rezidencie

Posledná revízia: 30.01.2015 {Znížená cena za predĺženie prenájmu (10% s ceny tvorby) a opravený starý odkaz na pomoc.}

Vďaka pluginu Residence sa nemusíte báť svoj majetok nechať napospas ostatných hráčom. Veľmi efektívny a užitočný plugin ochráni váš majetok pomocou tzv. rezidencií, čo je oblasť v ktorej (bez vášho explicitného povolenia) nemôžu iní hráči ničiť, stavať a zabíjať zver (je možné nastaviť aj ďalšie značky).

Tvorba

Rezidencia sa vytvára pomocou drevenej sekery. So sekerou v ruke označte oblasť, na ktorej chcete vytvoriť rezidenciu.

TIP: Vaše limity nájdete s príkazom “/res limits”, cenu s “/res select vert”.

Prvý (primárny) bod ide obvykle pár blokov POD váš pozemok, označí sa ľavým klikom so sekerou v ruke. Druhý (sekundárny) bod ide obvykle na opačnú stranu pozemku, pár blokov NAD ním, a značí sa pravým klikom. Po vybraní oboch bodov použite “/res create <názovRezidencie>” pre vytvorenie rezidencie. Rezidencie sú platené (virtuálnymi mincami), viac info sa dozviete v odseku Prenájom.

Značky

V rezidencii je možné nastaviť rozsiahle množstvo značiek, napríklad tečenie vody/lávy, zabíjanie zvery alebo povoliť stavbu/ničenie iným hráčom. Zoznam značiek sa dozviete s “/res flags ?“. Pomoc pre nastavovanie značiek pre všetkých zasa s “/res set ?“, nastavovanie značiek pre vybraných hráčov s “/res pset ?“. Názov rezidencie nieje nutné uviesť v prípade že sa v nej nachádzate.

Nastavením značky na true ju povolíte, false ju zasa zakáže. Takže /res set waterflow true povolí tečenie vody, a /res set lavaflow false zakáže tečenie lávy.

TIP: Ak chcete kompletne povoliť inému hráčovi vašu rezidenciu, nastavte mu značku trusted (ukážka: /res pset <nickHraca> trusted true).

Prenájom

Úryvok s článku o zavedení prenájmu / platených rezidencií. Aktualizovaný 30.01.2015 {Cena za predĺženie platnosti rezidencie je odteraz 0.001C/blok.}

Kvôli stále narastajúcemu počtu rezidencii v tzv. mŕtvych zónach ktorých hráči už na serveri nehrajú alebo prostých rezidencii na nezastavanom území brániacim hráčom prejsť ktorých majitelia sú už neaktívni, sme sa rozhodli zaviesť poplatky za rezidencie. V tomto článku sa pokúsim vysvetliť ako to funguje a poradím ako predísť vymazaniu vašej rezidencie.

 • Tvorba: Pri vytváraní rezidencie sa účtuje poplatok 0.01 Coins/blok. Cenu vybranej oblasti je možné zistiť ešte pred vytvorením rezidencie, s príkazom “/res select cost”.
  • Cena vytvorenia ochrany na menší dom je relatívne nízka, čím väčšia rezidencia tým vyššia suma. Najrýchlejšou cestou ako získať peniaze je zamestnať sa (“/help jobs”), hlasovať alebo obchodovať s vecami (napr. na “/warp trznica”).
  • Vaše limity a informácie o povoleniach nájdete s príkazom “/res limits”. Prenájom je po anglicky značený ako “Lease”.
  • S príkazom “/res select ?” sa zobrazia všetky možnosti od príkazu a pomoc.
 • Udržiavanie: Rezidencia po vytvorení vytvorení automaticky nastaví platnosť na 30 dní. Po 30 dňoch sa platnosť automaticky predĺži, v prípade že máte dostatok peňazí na účte.
  • Ak nemáte dostatok peňazí, rezidencia sa po skončení platnosti vymaže!
  • Je možné platnosť rozšíriť manuálne, a to s príkazom “/res lease renew” (musíte sa nachádzať v rezidencii).
  • Cena predĺženia platnosti rezidencie je 10% s ceny tvorby a to 0.001 Coins/blok. Konkrétnu cenu zistíte s príkazom “/res lease cos”.
  • Pomoc v hre nájdete s “/res lease ?”

To by bolo ohľadom platnosti/prenájmu všetko, verím že to prinesie viac úžitku a menej rezidencií len tak v prírode alebo po neaktívnych hráčoch.

Ak hľadáte pomoc od príkazov, pamätajte používanie otázniku za príkazom, napr /res ? alebo /res flags ? alebo /res select ? apod.

Stručný návod (okrem prenájmu) nájdete aj v hre s príkazom /help res

Rezidencie


 • 0.00 / 5


  5
0 hlasov, 0.00 priem.hodnotenie (0% skóre)