F.A.Q

Posledná revízia: 16.01.2015 {Úprava syntaxe, veľkosti nadpisov a oprava odkazov na neexistujúce príkazy.}

F.A.Q alebo Často Kladené Otázky

Na tejto stránke sa nachádza zbierka najčastejších otázok hráčov otázok a odpovedí. Ak sa chcete poradiť v hre, alebo máte nejaký problém, dôrazne odporúčame si ich pred pýtaním sa prečítať. Otázky s odpoveďami sú kategoricky zoradené pre lepšiu prehľadnosť.

1. Pripojenie na server / Registrácia

Nejde mi pripojiť! Píše nejakú chybovú hlášku.
Prosím skontrolujte či používate rovnakú verziu Minecraftu ako je na našom serveri. Odporúčame čítať chybové hlášky, veľakrát vysvetlia príčinu problému. Ak sa naďalej neviete pripojiť kontaktujte nás a nezabudnite pripojiť snímok obrazovky ktorý zobrazuje chybu.

Čo mám robiť po pripojení? Nemôžem sa hýbať ani písať!
Na serveri je potrebné sa pred hraním zaregistrovať. Ak ste na serveri prvý krát a ešte nemáte účet, po pripojení do hry stlačte T pre vyvolanie chatu a do neho napíšte “/register <heslo> <heslo>” (bez úvodzoviek), kde <heslo> zmeňte na heslo pod ktorým sa budete prihlasovať. POZOR: Používajte silné heslá a nikdy ho nikomu nedávajte. Server od vás nikdy nežiada vaše heslo a všetky takéto výzvy sú podvodné!

Po zaregistrovaní sa do hry bude môžné sa pohybovať a hrať. Pri najbližšom pripojení je potrebné sa už len prihlásiť a to s príkazom “/login <heslo>” kde <heslo> predstavuje zvolené heslo pri registrácii.

Chcem sa zaregistrovať, ale vypisujte to “Prekročili ste maximálny počet registrácii na IP, obráťte sa na náš web www.rushmine.6f.sk”!
Ako ochranu pred podvodníkmi ktorí zámerne vytvárajú viac účtov sme sa rozhodli obmedziť počet registrácii na jednu IP adresu. S jedného počítača je možné zaregistrovať iba jeden účet. Niektorí hráči však hrávajú zo svojimi súrodencami s rovnakého pripojenia a tu sa vyskytne problém. V takom prípade, alebo v ak ste na serveri ešte nehrali a vypisuje vám túto hlášku, prosím napíšte na kontaktný email (nachádza sa v paneli napravo na webe).

Zabudol som si svoje heslo, neviete mi ho zistiť?
Heslá sú šifrované a bezpečne uložené na vzdialenom úložisku a v žiadnom prípade ich nieje možné zistiť. Ak ste si zabudli heslo musíte požiadať o obnovu hesla. Napíšte nám na email.

Niekto sa mi pripojil na účet a vyrobil mi BAN!
Tento prípad sa vyskytne, keď zadáte slabé heslo pri registrácii. Griefera síce potrestáme ale stratené veci vám vracať nebudeme. Používajte silné heslá a nikomu ich nepíšte. Je to iba vaša zodpovednosť!

2. Server všeobecne

3. Lagy a chyby v hre

OMG! Laguje mi to!
Lag je veľmi nepríjemný a závažný prejav chyby buď na strane servera alebo klienta. Pred spamovaním chatu (a získaním mute) prosím skontrolujte TPS servera s príkazom /tps. TPS medzi 19-21 je v poriadku, v takom prípade je problém na vašej strane. Ďalej prosím skontrolujte Ping (vašu odozvu) v TAB liste. Pre plynulé hranie minecraftu sa odporúča mať ping menší ako 100 milisekúnd. Avšak zriedkavo sa vyskytne chyba na strane servera, ktorá ho môže vyťažiť a spôsobiť lag. V takom prípade to prosím urýchlene nahláste buď do Pokecu/Shoutboxu alebo na náš email, a aj s popisom udalosti a dátumom.

Našiel som chybu v hre aneb. ako zarobiť milión za hodinu?
V žiadnom prípade nezneužívajte herné chyby ani glitche. Ak si nieste istý čo je chyba a čo funkcia, prosím napíšte nám na email. Zneužívaním herných bugov môžete získať permanentný IP ban. Ak máte podozrenie že niektorý hráč využíva bug, obráťte sa na náš email aj s podrobným popisom.

4. Svety všeobecne

Na spawne nejde stavať. Čo tam mám robiť + aspoň 5 otáznikov ?????
Spawn neslúži na stavbu. Slúži ako rozcestník a cesta do ďalších svetov v ktorých je už povolené stavať.

NOVÉ: Prečo nejde položiť Nether Bradavičník (Nether warth)?
Sadenie nether warth je možné iba v Nether svetoch (Classic Nether, Hardcore Nether).

NOVÉ: Pri kopaní rúd s nich nevypadne exp.
Padanie exp bodov pri kopaní rúd bolo kompletne vypnuté, tak to fungovalo v Minecrafte 1.2.5 a staršom. Dôvodom je nevyvážený XP systém pri ktorom je možné rýchlo získať veľký obnos exp levelov. Snažíme sa o fair-play hrateľnosť a vyváženosť hry.

4.1 Medieval (Classic) svet

Je tu miesto kde môžem enchantovať alebo získať exp zdarma?
Nie, ľutujeme, RushMine 1 je survival server a teda server o prežití a postupnom budovaní a získavaní veci. Žiaľ v posledných mesiacoch sa rozšíril trend rozdávania vecí zdarma tým pádom rýchlej flustrácii a nadobudnutia herného maxima v prebehu pár minút. Takýchto serverov nájdete desiatky, ba až stovky a častokrát sú to v podstate rovnaké serveri s podobnými pluginmi, zaspamovaným chatom v ktorom podvodníci lákajú na veci zdarma za účelom pvp a takto by sa dalo pokračovať … Na serveri takéto “vychytávky” nenájdete, veci si musíte nazbierať sami alebo kúpiť na tržnici ktorá je vedená samotnými hráčmi, takže žiadne nekonečné veci vyrobené s ničoho.

Kde si môžem voľne naťažiť piesok, hlinu alebo cennosti?
Pieskovňa a dirtovna sa nachádzajú na spawne sveta Classic (Survival), stačí sledovať ceduľky ktoré vám ukážu cestu. Doly s cennosťami nemáme, dôvody si môžete prečítať v otázke vyššie.

4.2 Hardcore svet

Nič tu nefunguje.
Na hardcore svete sú kompletne zablokované príkazy a permanentne vypnuté štatistiky, zdravie mobov či iné vylepšenia.

4.3 Creative svet (Parcely)

Ako získam parcelu ?
Parcelu je možné zakúpiť a to buď automaticky alebo nájdením voľného miesta. Ak chcete aby vám systém pridelil voľnú parcelu, napíšte “/plotme auto“. Alebo nájdite voľnú parcelu a použite “/plotme kupit” pre jej kúpenie.

Prečo parcela stojí 10 Coins?
Tento malý poplatok sme sa rozhodli zaviesť s dôvodu rôznych vtipálkov, ktorí úmyselne skupovali nehorázne množstvo parciel na ktorých nestavali, resp. max. rozliali lávu. Coiny môžete zarobiť pomocou prác na survival svetoch, návod na zarábanie nájdete s príkazom “/help jobs“.

Ako pridať hráča do parcely? Ako nastaviť v parcele <doplňte> ? Ako vypnúť/zapnúť <doplňte>/ teleportovať sa do/v parcely/e ?
Všetky dostupné príkazy o parcelách sa skrývajú po “/plotme pomoc“. Pre zobrazenie ďalšej strany použite “/plotme pomoc 2″ a tak ďalej.

5. Ostatné

Mohol by som sa stať adminom/helperom/apod. ? Kedy je nábor?
Nábor určuje správca a tesne pred náborom to bude oznámene na webe. Za žiadanie hodnosti v chate môžete získať mute popr. tempban, preto si dobre zvážte či vám to stojí za to. Adminov ani nikoho iného len tak neberieme, chceme kvalitný a preverený admin tím ktorý vám dokáže (a chce) pomôcť, je aktívny ale nezneužíva svoje právomoci – a to väčšinou títo tzv. samozvaní administrátori nedokážu.

6. Otázky ohľadom WIPE

Čo znamená wipe a ako to zasiahne server?
Wipe znamená reset alebo doslovne “očistku”. Na serveri boli resetované svety Classic a bol vymazaný Skylands, tj. nová mapa, premazané inventáre apod.

Prečo ste sa rozhodli pre WIPE (10 Januára 2014)?
Tento krok sme sa rozhodli urobiť po neuveriteľných 2 rokoch (1,5 roka verejného) fungovania servera a to z dôvodu že stará mapa bola s väčšiny zastavaná a poničená. Nachádzalo sa tam neuveriteľné množstvo opustených objektov a neraz vás príkaz na teleport do prírody poslal do residencie, či do inak zastavanej/chránenej oblasti. Ďalej tu fungoval plugin antigrief ktorý s dôvodu veľkej mapy zaberal veľa miesta na disku. To sa vyriešilo zmenením pluginu (na Prism) a presunutím jeho databázy do MySQL. Ďalším dôvodom je veľkosť mapy samotnej, zaberala takmer 1.8 GB a zbytočne tak zaťažovala server. Posledným dôvodom bol extrémne veľký počet Rezidencií, LWC ochrán a iných dát ktoré spomaľovali server a zamedzovali voľnej stavba na mape. Skylands bol vymazaný pre nízku hrateľnosť a preťažovanie servera (RAM a CPU).

Ako často sa resetuje mapa?
Mapa sa obvykle neresetuje často. Najbližší WIPE tento rok (2015) neplánujeme, takže bez obáv môžete stavať aj dlhodobé projekty.

7. Web stránka

Prečo sa moje komentáre zobrazia až po schválení?
Je to najefektívnejšia prevencia proti spamu. Akonáhle automatické spamovacie roboty odošlú komentár a mi ho neschválime, je malá šanca že sa to zopakuje. Kdežto keď robot nájde svoj komentár bude vedieť že web nieje chránený a v najhoršom prípade zaspamuje komentáre pod každou stránkou.

 

 

 

F.A.Q


  • 0.00 / 5


    5
0 hlasov, 0.00 priem.hodnotenie (0% skóre)